Test do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 (COVID-19) VivaDiag

Kod produktu: 42893
Ocena: 3.60171 (Ilość ocen: 4)

Jednorazowy test diagnostyczny in vitro do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 (COVID-19).

 UWAGA!!!

Przy zakupie testu oświadczasz, że jesteś profesjonalnym użytkownikiem w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 26) ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r. Wzór dokumentu dostępny w załączniku: "Oświadczenie"

Producent: -
Cena: 49,00 zł 49.00
quantity szt.

Opis

Postać

Test diagnostyczny


Opakowanie

 • Przyrząd testowy
 • Roztwór ekstraktowy
 • Kapturek z filtrem
 • Sterylna wymazówka
 • Instrukcja użytkowania

Opis

VivaDiag COVID-19 Ag jest jednorazowym testem diagnostycznym in vitro oraz jakościowym testem immunologicznym do wykrywania antygenu SARS-Cov-2 w próbkach z wymazu i plwociny pochodzących od człowieka.


Ostrzeżenia

Zestaw jest przeznaczony wyłącznie dla diagnostyki in vitro i użytku profesjonalnego. Nie wolno używać zestawu wielokrotnie. Przed użyciem produktu należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania. Należy postępować zgodnie z instrukcjami. Odmienne postępowanie może prowadzić do uzyskania niedokładnych wyników badań. Nie używać zestawu po upływie terminu ważności i nie zamrażać.


Pobieranie próbek i postępowanie z nimi

Ponieważ nieznana próbka może być źródłem zakażenia, pobieranie próbki powinno zostać przeprowadzone przez osobę przeszkoloną lub pracownika służby zdrowia.

Pobieranie

Próbki wymazówki z nosogardła

 • Ostrożnie włożyć sterylną wymazówkę do pobierania próbek do nozdrza, która przy kontroli wzrokowej wykazuje największą ilość wydzieliny.
 • Trzymać wymazówkę w pobliżu dna przegrody nosowej, delikatnie wcisnąć ją do tylnej części nosogardła.
 • Obrócić kilka razy wymazówkę, a następnie wyjąć ją z nosogardła.
 • Próbki powinny być badane jak najszybciej po ich pobraniu.

Próbki plwociny

 • Sterylny pojemnik jest przygotowany do pobierania próbek plwociny. (Sterylne pojemniki nie są dostarczone w tym zestawie).
 • Próbkę plwociny zebrać do sterylnego pojemnika po głębokim odkrztuszeniu.
 • Umieścić wymazówkę do pobierania próbek dołączoną do tego zestawu w sterylnym pojemniku zawierającym próbkę plwociny, obrócić ją kilka razy i dostatecznie nasączyć. Próbki powinny być badane jak najszybciej po ich pobraniu.

Procedura testowa

Przygotowanie przed użyciem

Jeśli zestaw testowy jest chłodzony (2-8°C), należy przechowywać go w temperaturze pokojowej (15-30°C) przez 15-30 minut przed testem. Jeśli zestaw testowy jest przechowywany w temperaturze pokojowej, może natychmiast zostać użyty.

Procedura testowa

 • Otworzyć próbówkę z roztworem ekstrakcyjnym i włożyć próbkę wymazu pacjenta do próbówki z roztworem ekstrakcyjnym. Następnie obrócić wymazówkę 6 razy, dociskając główkę do dna i boku próbówki.
 • Przy wyjmowaniu należy obrócić główkę wymazówki dociskając ją do wewnętrznej ścianki próbówki. Zużytą wymazówkę należy utylizować zgodnie z protokołem utylizacji odpadów stanowiących zagrożenie biologiczne.
 • Założyć kapturek z filtrem do opracowania na probówkę ekstrakcyjną.
 • Wyjąć wyrób testowy z aluminiowej torebki i umieścić go na płaskiej i suchej powierzchni.
 • Dodać 3 krople roztworu ekstrakcyjnego do dołka na przyrządzie testowym. Niedokładnie zaaplikowane krople roztworu ekstrakcyjnego mogą powodować zjawisko odwróconej migracji i/lub ogólnie nieco czerwone, nieprzejrzyste zabarwienie.
 • Zinterpretować wynik testu w ciągu 10 minut. Niektóre pozytywne wyniki mogą pojawić się wcześniej w ciągu 5 minut. Nie odczytywać wyniku po 15 minutach.
 • Należy odnieść się do sekcji dotyczącej wyników badania i interpretacji wyników badania umieszczonych w ulotce dołączonej do opakowania.

       


Interpretacja wyników badań

Zestaw służy do interpretacji jakościowej z wynikiem dodatnim i ujemnym poprzez badanie obecności lub braku kolorowych pasków na linii testowej (T) i kontrolnej (C).

Linia kontrolna (C) zawsze pokazuje pasmo niezależnie od obecności lub braku nieprawidłowości w reakcji. Jeżeli linia kontrolna nie pojawi się, z powodu błędu w metodzie eksperymentalnej lub problemu z odczynnikiem, konieczne jest wykonanie ponownego testu.

W linii testowej pojawia się pasmo w zależności od obecności lub braku swoistego antygenu COVID-19 w próbce. Wyniki dodatnie i ujemne są określane w zależności od obecności lub braku linii testowej.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (4)

17 listopada 2020

Zrobiłam sobie test 6 dni po kontakcie z osobą zakażoną. Tak dla pewności, czy nie zaraziłam się i czy nie zarażam innych

17 listopada 2020

Przy objawach przeziębienia zrobiłem test na Covid. Wyszedł dodatni, wiedziałem, że muszę się jak najszybciej skontaktować z lekarzem. Taka informacja w ciągu 10 minut w domu jest bezcenna.

18 listopada 2020

Test łatwy w obsłudze,szybki wynik.Jestem zadowolony.

1 kwietnia 2021

bardzo prosta obsługa,wszystko OK.

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl