Test na białko CRP - CRP-SCREEN diagnostyka stanów zapalnych i infekcji 1 zestaw

Kod produktu: 36281
Ocena: 4.4 (Ilość ocen: 3)

Sprawdź w warunkach domowych czy powinieneś zastosować antybiotyk.

Domowy profesjonalny test do diagnostyki infekcji i stanów zapalnych – badanie poziomu Białka C-reaktywnego (CRP) w krwi pełnej.

Producent: VEDALAB
Cena: 35,90 zł 35.90
quantity szt.

Opis

Postać

Test do badania białka ostrej fazy CRP-SCRUM

Opakowanie

1 ZESTAW

Skład

ZESTAW ZAWIERA: profesjonalny nakłuwacz, płytka testowa, pipeta, diulet do rozcieńczania krwi.

Działanie

Test pomaga różnicować podłoże infekcji wirusowej od bakteryjnej. Należy pamiętać, że antybiotyki leczą tylko infekcje bakteryjne. Podjęcie decyzji o podaniu antybiotyku powinno być zawsze oparte o różnicowanie zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku:

-infekcji układu oddechowego, 

-wykrywaniu poważnych infekcji bakteryjnych u dzieci,

-rozpoznaniu zapaleń i infekcji pooperacyjnych po ekstrakcji zęba.

Test wykrywa zarówno podwyższone crp jak również wysokie crp.Test jest bardzo dokładny, co potwierdza fakt, że jest stosowany od ponad 10 lat przez specjalistów (szpitale, laboratoria). Wykonanie testu jest szybkie i proste, zajmuje 10min.Odczyn zapalny to reakcja naszego organizmu na zewnętrzny lub wewnętrzny czynnik uszkadzający. Białko C reaktywne (białko CRP) jest jednym z najbardziej czułych parametrów ostrej fazy – czyli białek produkowanych przez organizm w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek, infekcję lub zapalenie. U osób zdrowych stężenie CRP w surowicy krwi zazwyczaj nie przekracza 5 mg/l, a wysoki wzrost jego stężenia w surowicy (nawet do wartości kilkuset mg/l) obserwuje się w ostrych lub przewlekłych stanach zapalnych.

CRP, tzw. białko ostrej fazy jest wskaźnikiem pomocnym w rozróżnianiu podłoża infekcji (wirusowej czy bakteryjnej) i wykrywaniu stanu zapalnego. Test CRP-Screen służy do oznaczania podwyższonego poziomu Białka C-reaktywnego. Poziom CRP zostaje umiejscowiony w jednym z czterech przedziałów w zakresie stężeń od 8 do 100mg/L – co jest pomocne przy rozpoznaniu infekcji bakteryjnej i innych nieswoistych stanów zapalnych.

Wskazania

Test używa się aby:

-wykryć stan zapalny,

-uniknąć niepotrzebnej antybiotykoterapii,

-zapobiec ryzyku rozwoju miażdżycy.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (3)

18 października 2017

przydatny i prosty, Crp wyszło w normie a bez tego znów pewnie skonczylabym z antybiotykiem

24 listopada 2017

bardzo dobry, łatwy odczyt wyniku:)

4 stycznia 2018

jestem zadowolona

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl