[x]
[x]

Test na nietolerancję glutenu VEROVAL 1szt

Kod produktu: 38576
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Test na nietolerancje glutenu do samodzielnego wykonania. Szybki test w ciągu kilku minut i z dużą dokładnością wykrywa obecność celiakii.

Producent: HARTMANN
Cena: 59,22 zł 59.22
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Zawartość opakowania

1 kasetka w foliowym woreczku, 1 pipeta, 1 naczynie z buforem do rozcieńczania próbek, 2 automatyczne nakłuwacze ze sterylnym skalpelem do pobierania próbki krwi (1 zastępczy), 1 szklana rurka w naczyniu ochronnym, 1 wacik nasączony alkoholem, 1 plaster, ulotka z instrukcją


Działanie

Częste dolegliwości żołądkowo-jelitowe; wzdęcia lub biegunki, mogą być powodem nietolerancji glutenu. Veroval "Nietolerancja glutenu" pozwoli na potwierdzenie występowania celiakii i potencjalnie, jeśli tak zaleci lekarz, rozpoczęcie diety bezglutenowej.

Test Veroval opracowany został w celu wykorzystania niezawodności i dokładności nowoczesnej diagnostyki także przy samodzielnym użytku. Działa on przez wykazanie obecności przeciwciał transglutaminazy (przeciwciał IgA), które świadczą o nietolerancji glutenu. Test może być stosowany nie tylko do pierwszej diagnostyki, ale również kontroli przebiegu leczenia, gdyż podczas diety bezglutenowej przeciwciała a-tTG-IgA zanikają w ciągu kilku tygodni, a po 6 miesiącach zanikają kompletnie.


Sposób użycia

I. Przygotowanie miejsca badania.

Należy dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Potrzebna jest płaska i równa powierzchnia, sposób na mierzenie czasu.

Elementy testu wyłożyć na stole, nie otwierać jeszcze foliowego opakowanie.Poczekać aż kasetka i bufor do rozcieńczania próbek uzyskają temperaturę otoczenia (15-27°C). Zdjąć pokrywkę z naczynia z buforem i ustawić je pionowo na stole.

II. Przygotowanie nakłuwacza

 • Odkręcić szarą osłonkę automatycznego nakłuwacza do momentu wyczucia luzu. Wykonać jeszcze 2 pełne obroty.
 • Za pomocą wacika nasączonego alkoholem rozmasować opuszek palca wskazującego. Poczekać aż wyschnie.
 • Docisnąć nakłuwacz okrągłym otworem do bocznej części czystej opuszki palca wskazującego i nacisnąć mechanizm wyzwalający.

III. Pobranie próbki krwi

 • Otworzyć naczynie ochronne i ostrożnie wyjąć szklaną rurkę kapilarną
 • Wycisnąć kroplę krwi z opuszka palca
 • Przytrzymać szklaną rurkę kapilarną poziomo, tak aby kropla krwi do niej spłynęła i całkowicie ją wypełniła
 • W razie potrzeby użyć dołączonego plastra

IV. Zmieszanie próbki krwi z roztworem

 • Umieścić szklaną rurkę kapilarną w naczyniu z buforem do rozcieńczania próbe
 • Mocno zamknąć naczynie pokrywką. Wstrząsnąć kilka razy naczyniem, aby krem ze szklanej rurki kapilarnej całkowicie zmieszała się z roztworem i ciecz spłynęła na dno naczynia. Otworzyć pokrywkę naczynia.

V. Przygotowanie kasetki testowej

 • Bezpośrednio przed użyciem otworzyć opakowanie foliowe i położyć kasetkę testową na płaskiej powierzchni.

VI. Wykonanie testu i odczytanie wyniku.

 • Za pomocą pipety pobrać kilka kropli rozcieńczonej próbki.
 • Z napełnionej pipety upuścić z góry 5 kropli na okrągłe pole kasetki kasetki. Uważać, aby ciecz nie dostała się na okienko wyniku lub po naniesieniu kropli nie dotykać kasetki.
 • Po upływie 10 minut od upuszczeniu kropli odczytać wynik

Odczytywanie wyników

Wynik dodatni

Wynik jest dodatni jeśli w polu kontrolnym C pojawi się linia o barwie jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej, a w polu testowym T widoczna jest linia jasno- lub ciemnoczerwona.

Wynik testu świadczy o obecności przeciwciała IgA, które związane są z nietolerancją glutenu. Ich występowanie jest dużym prawdopodobieństwem na występowanie nietolerancji glutenu. W celu uzyskania ostatecznego rozpoznania należy skonsultować się z lekarzem. 

Wynik ujemny

Wynik jest ujemny jeśli w polu kontrolnym C pojawi się linia o barwie jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej, a w polu testowym T czerwona linia nie jest widoczna.

Wynik testu oznacza, że w próbce krwi nie występują przeciwciała IgA związane z nietolerancją glutenu. Nietolerancja glutenu może być praktycznie wykluczona. Jeżeli dolegliwości żołądkowo-jelitowe lub inne objawy będą się utrzymywać, niezbędne są dodatkowe środki diagnostyczne na zlecenie lekarza.

Wynik nieważny

Jeśli linia kontrolna C jest niewidoczna lub pojawia się tylko jedna linia testowa na polu T, test przebiegł nieprawidłowo i jest nieważny.

 

Należy wówczas sprawdzić, czy podczas wykonywania testu dokładnie przestrzegano wszystkich poleceń podanych w instrukcji. Ponownie przeprowadzić badanie z użyciem nowej próbki krwi.


Ostrzeżenia

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie należy zażywać żadnych składników testu. Unikać kontaktu skóry i oczu z naczyniem z buforem do rozcieńczania próbek W rzadkich przypadkach można uzyskać błędny ujemny wynik (np. przy braku przeciwciał IgA). Nie wykorzystywać testu ponownie. Po otwarciu foliowego woreczka wykonać test niezwłocznie lub w ciągu godziny.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wystawiać produkt na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani mrozu. Nie zamrażać. Przechowywać w suchym miejscu w temp. 10-27°C.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl