Theraflu Zatoki saszetki x 14 szt.

Kod produktu: 27328
Ocena: 4

Preparat udrażnia nos i zatoki, zmniejsza ból głowy oraz zatok

Producent: NOVARTIS
Cena: 28,31 zł 28.31
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek o naturalnym aromacie cytrynowym

Dawka

650 mg + 10 mg

Opakowanie

14 saszetek

Skład

Paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan

Działanie

Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku: nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku, aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO, dzieci poniżej 12 lat, stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania, współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy), wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl