Tribiotic – antybakteryjna maść z antybiotykiem, 10 saszetek 1 g

Kod produktu: 7139
Ocena: 3.5

Maść z antybiotykiem Tribiotic to lek o działaniu antybakteryjnym. Zapobiega rozwojowi zakażeń w przypadku drobnych ran, zadrapań i oparzeń. Pomocna jest także w leczeniu niewielkich owrzodzeń. Jej skuteczność tkwi w synergii trzech substancji aktywnych – neomycyny, polimyksyny B i bacytracyny. Maść z antybiotykami przeznaczona jest do stosowania miejscowego. Jedno opakowanie leku zawiera 10 saszetek po 1 g. Maść Tribiotic dostępna jest do kupienia bez recepty.

Producent: KATO
Cena: 14,68 zł 14.68
quantity szt.

Opis

Postać

Maść

Opakowanie

10 saszetek po 1 g

Skład

Siarczan neomycyny 5 mg, siarczan polimyksyny 0,833 mg, bacitracyna cynkowa 10 mg oray substancja pomocnicza: wazelina biała 984,167 mg

Działanie

Maść z antybiotykiem Tribiotic to lek stosowany na niewielkie uszkodzenia skóry, otarcia, skaleczenia czy oparzenia. Pozwala zapobiec zakażeniom i przyspiesza gojenie się ran.

Tribiotic zawiera:

  • polimyksynę B – antybiotyk o budowie peptydowej, skutecznie zapobiega namnażaniu się bakterii, w tym zwłaszcza Gram-ujemnych. Substancja zaburza szczelność błony zewnętrznej i cytoplazmatycznej komórki bakteryjnej,
  • bacitracynę – antybiotyk polipeptydowy, spowalnia syntezę ściany bakteryjnej, działając przede wszystkim na bakterie Gram-dodatnie,
  • neomycynę – antybiotyk aminoglikozydowy, zwalcza przede wszystkim bakterie Gram-ujemne, hamując syntezę białek,
  • wazelina biała – przyspiesza gojenie się ran.

Wskazania

Stosowanie maści z antybiotykiem Tribiotic wskazane jest w przypadku zakażeń bakteryjnych skóry i nadkażenia ropnego zmian alergicznych. Lek łagodzi także dolegliwości związane z niedużymi owrzodzeniami i przyspiesza gojenie się drobnych ran. Tribiotic polecany jest także na zadrapania i oparzenia. Należy stosować go punktowo na powierzchni skóry.

Przeciwwskazania

Maści z antybiotykiem Tribiotic nie można stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Preparatu nie należy aplikować ani na błony śluzowe, ani na duże powierzchnie uszkodzonej skóry.

Ostrzeżenia

Jeżeli leczenie maścią Tribiotic nie przynosi żadnej poprawy bądź prowadzi do pogorszenia się stanu skóry czy też wystąpienia reakcji alergicznej  (wysypka, świąd, objawy podrażnienia), należy przerwać stosowanie leku.

Sposób użycia

Maść z antybiotykiem Tribiotic zaleca się stosować 1-3 razy na dobę. Lek należy aplikować na oczyszczoną partię skóry, na której doszło do uszkodzenia. W razie potrzeby ranę można zabezpieczyć jałowym opatrunkiem. Maść z antybiotykiem można stosować maksymalnie przez 7 dni.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl