Ulgix Laxi 50mg kapsułki 30 szt.

Kod produktu: 33071
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat ułatwia wypróżnianie, pobudza perystaltykę jelit

Producent: HASCO LEK
Cena: 11,56 zł 11.56
quantity szt.

Opis

Postać

kapsułki miękkie

Opakowanie

1 op. 30 kapsułek

Skład

Jedna kapsułka zawiera 50 mg sodu dokuzynianu. Inne składniki leku to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Działanie

Lek ułatwia przenikanie wody i tłuszczy w głąb mas kałowych w jelicie grubym, zwiększając masę kałową, ułatwiając wypróżnianie. Składnik działający dokuzynian sodu jest związkiem powierzchniowo czynnym. Działa emulgująco i zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy nabłonka przewodu pokarmowego i mas kałowych. Dokuzynian nie pobudza perystaltyki jelit.

Wskazania

Lek polecany dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych w zapobieganiu zaparciom i leczeniu przewlekłych zaparć, wspomagająco u pacjentów z guzkami krwawniczymi i (lub) szczelinami odbytu, jak również u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca oraz w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych.

Sposób użycia

Działanie leku występuje od 1-3 dnia po zastosowaniu. Dorośli: od 1do 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg) Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg) Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl