Urofort płyn doustny 100 g

Kod produktu: 1575
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zapobiegający stanom zapalnym dróg moczowych oraz kamicy nerkowej.

Producent: LEKI NATURY
Cena: 15,28 zł 15.28
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Butelka 100ml

Skład

100g leku zawiera: Extractum fluidum (1:1) compositum ex: Uvae ursi folium (liść mącznicy) -45,0g Solidaginis herba (ziele nawłoci) -35,0g Urticae herba (ziele pokrzywy) - 20g Opakowanie preparatu zawiera 1,50 g arbutyny.

Działanie

Zalecany w piasku nerkowym (kamicy nerkowej), pomocniczo w stanach zapalnych dróg moczowych i nerek, w zakażeniach moczowodów i pęcherza moczowego. Działa moczopędnie.

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny stosowany tradycyjnie w stanach zapalnych dróg moczowych, jako związek zwiększający ilość wydalanego moczu.

Sposób stosowania

  • Dorośli: 8 ml produktu leczniczego 2 razy dziennie.
  • Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Płyn przeznaczony do podania doustnego. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą. Lek należy przyjmować po posiłku.

Leku Urofort nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli podczas stosowania produktu leczniczego objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

  • Stosowanie produktu leczniczego u mężczyzn wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej
  • Jeżeli podczas stosowania produktu leczniczego występują objawy takie jak gorączka, trudności w oddawaniu moczu, skurcze, lub krew w moczu, należy skonsultować się z lekarzem
  • Urofort zawiera wyciąg z liści mącznicy, przez co może powodować zabarwienie moczu na kolor zielonkawo-brunatny
  • Ten produkt leczniczy zawiera 40-50% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (8 ml) zawiera do 3,16 g etanolu, co odpowiada 80 ml piwa lub 33 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w produkcie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci, a także osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby czy padaczką. Ilość alkoholu w tym produkcie leczniczym może wpływać na działanie innych leków. Ilość alkoholu w tym produkcie leczniczym może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn
  • Jednoczesne przyjmowanie z syntetycznymi diuretykami (lekami moczopędnymi) nie jest zalecane

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego lub rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae). Stany chorobowe, w których zalecane jest przyjmowanie niewielkich ilości płynów. Obrzęki spowodowane ograniczeniem czynności serca i nerek.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl