Urofuraginum 50mg tabletki x 30 szt.

Kod produktu: 25802
Ocena: 5

Preparat wspomaga leczenie zakażenia dolnych dróg moczowych

Producent: ADAMED
Cena: 12,11 zł 12.11
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Dawka

50 mg

Opakowanie

30 tabletek

Skład

Furagina 50 mg oraz składniki pomocnicze: skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy

Działanie

Furagina to pochodna nitrofuranu, chemioterapeutyk aktywny wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Działa silnie bakteriostatycznie m.in. na Staphylooccus aureus, S. epidermidis, S. faecalis, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Escherichia spp., Enterobacter spp. Wykazuje działanie przeciwpierwotniakowe i niewielkie przeciwgrzybicze. Nie działa na Pseudomonas aeruginosa i większość szczepów Proteus vulgaris. Furagina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax we krwi w ciągu 0,5 h. Stężenia we krwi i tkankach są niewielkie. Jest wydalana z moczem, w którym osiąga stężenia terapeutyczne. Przyjmowanie furaginy z pokarmem wysokobiałkowym zwiększa jej dostępność biologiczną i zwiększa stężenie leku w moczu.

Wskazania

Leczenie zakażenia dolnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub substancje pomocnicze preparatu. Ciężka niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz). Rozpoznana polineuropatia (np. cukrzycowa). Niedobór G-6-PD (ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości megaloblastycznej lub hemolitycznej). I trymestr ciąży.

Dawkowanie

Dorośli - pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Należy przyjmować podczas posiłków zawierających białko, które korzystnie wpływa na wchłanianie leku.   Lek stosuje się przez 7-8 dni. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl