VICKS AntiGrip saszetki, aromat pomarańczowy x 10 szt.

Kod produktu: 32530
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Granulat do sporządzania roztworu doustnego. Leczy objawy przeziębienia i grypy: bóle głowy, mięśni, gardła, gorączkę, obrzęk błony śluzowej nosa itp.

Producent: TEVA
Cena: 16,37 zł 16.37
quantity szt.

Opis

Postać

Granulat


Opakowanie

10 saszetek


Działanie

  • Paracetamol - ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe
  • Fenylefryna - substancja zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa
  • Chlorfenamina - substancja przeciwhistaminowa, redukuje ilość wydzieliny z nosa

Wskazania

Objawy przeziębienia i grypy: bóle głowy, gardła, mięśni, gorączka, zatkany nos, katar, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok z tworzeniem wydzieliny, ból zatok przynosowych


Dawkowanie

Dorośli - 1 saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu 24 godzin.

U niektórych pacjentów konieczne jest zmniejszenie dawki (informacje w ulotce).


Sposób użycia

Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej ( nie wrzącej) wody. Pozostawić do ostygnięcia, aż uzyska temperaturę zdatną do picia


Ostrzeżenia

Zawiera paracetamol! Nie stosować u dzieci.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, nie stosować przy nadciśnieniu tętniczym, nadczynności tarczycy, ciężkiej choroby sercowo-naczyniowej (np. choroba wieńcowa), tachykardii (częstoskurczu), ciężkiej niewydolności nerek, jaskrze.
Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu.

Należy zapoznać się z treścią ulotki.


Skład

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum); 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu (Phenylephrini hydrogenotartras), co odpowiada 8,21 mg fenylefryny; 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas), co odpowiada 2,8 mg chlorfenaminy.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: mannitol.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl