Venolan kapsułki 0.3 g 50 szt

Kod produktu: 7556
Ocena: 0

Preparat zmniejsza przepuszczalność naczyń, zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Producent: GEDEON RICHTER
Cena: 26,09 zł 26.09
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki

Dawka:

300 mg

Opakowanie:

50 kapsułek

Skład:

Trokserutyna 300 mg w jednej kapsułce oraz substancja pomocnicza: poliwinylopyrolidon. skład kapsułki: dwutlenek tytanu (E-171), tlenek żelaza czerwony (E-172), tlenek żelaza żółty (E-172), żelatyna

Działanie:

Trokserutyna działa ochronnie na naczynia krwionośne. Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, zwiększa ich elastyczność i napięcie. Trokserutyna zwiększając napięcie ścian naczyń żylnych powo­duje zmniejszenie zastoju krwi w naczyniach żylnych, usprawnia przepływ krwi i zmniejsza obrzęki. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, wykazując działanie po około 2 godzinach. Lek wydalany jest głównie z kałem.

Wskazania:

Zaburzenia krążenia żylnego i limfatycznego, zespoły pozakrzepowe, zapalenia żył kończyn dolnych, żylaki kończyn dolnych, obrzęki i krwiaki pochodzenia żylnego, owrzodzenia podudzi, nadmierna przepuszczalność naczyń włosowatych, skłonność do wybroczyn i krwotoków.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na trokserutynę lub pozostałe składniki leku.

Ostrzeżenia:

Leku nie stosuje się u dzieci. Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią: Nie zaleca się stosowania leku w przebiegu całego okresu ciąży a zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Dawkowanie:

Dorośli, zalecane dawkowanie to jedna kapsułka 300 mg dwa lub trzy razy na dobę w trakcie posiłku. Dawka podtrzymująca jedna kapsułka 300 mg na dobę po posiłku.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl