Venotrex 0.3 kapsułki 50 szt

Kod produktu: 7706
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zmniejsza przepuszczalność naczyń, zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Producent: TEVA
Cena: 31,33 zł 31.33
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki twarde

Opakowanie:

50 kapsułek

Skład:

Trokserutyna (O-b-hydroksyetylorutozydy) 300 mg oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa (E110), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna

Działanie:

Preparat Venotrex jest mieszaniną czterech różnych O- β-hydroksyetylorutozydów (trokserutyna). Działają one ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne. Zapewniają im odpowiednie napięcie, elastyczność, zmniejszają przepuszczalność usprawniając przepływ krwi i limfy. Zwiększają plastyczność krwinek czerwonych, przeciwdziałają pękaniu włosowatych naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Wskazania:

W leczeniu objawowym w przypadku niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, ból, kurcze nocne, żylaki) oraz w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Przeciwwskazania:

Pierwszy trymestr ciąży, nadwrażliwość na lek.

Ostrzeżenia:

W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo - jelitowe, nudności, napadowe zaczerwienienie twarzy, bóle głowy.

Dawkowanie:

Doustnie, jeżeli lekarz nie zaleci inaczej początkowo 4 razy na dobę po 1 kapsułce 300 mg przez 7 do 10 dni. W leczeniu podtrzymującym zaleca się: 3 razy na dobę po 1 kapsułce 300 mg przez 20 do 30 dni.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl