Vicks VapoRub maść dla dzieci od 5 roku i dorosłych 100 g

Kod produktu: 30248
Ocena: 0

Maść rozgrzewająco inhalująca stosowana w przeziębieniach

Producent: WICKS Pharma
Cena: 28,99 zł 28.99
quantity szt.

Opis

Postać:

Maść

Opakowanie:

Słoiczek 100 g

Skład:

Levomentol, kamfora, olejek eukaliptusowy, olejek terpentynowy oraz substancje pomocnicze: tymol, olejek cedrowy, wazelina biała.

Działanie:

Maść zawiera jako składniki czynne: kamforę, olejek eukaliptusowy, levomentol, olejek terpentynowy, które łagodzą dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze. Mentol i kamfora łagodzą obrzęk śluzówek małżowin nosowych oraz łagodzą kaszel poprzez działanie łagodnie znieczulające. Olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy działają pobudzająco na wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, pobudzając odkrztuszanie. Maść wspomaga leczenie przeziębienia oraz grypy.

Wskazania:

Skutecznie rozgrzewa, inhaluje i działa napotnie. Zalecana w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła, w przebiegu przeziębień, kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania zatkanego nosa.Psiada konsystencję żelu, łatwo i szybko się wchłania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe. Jeśli pacjent cierpi na czynną astmę oskrzelową i inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzono u niego nadwrażliwość dróg oddechowych. U dzieci poniżej 5 roku życia.

Sposób użycia:

Maść do nacierania klatki piersiowej i pleców oraz do inhalacji składników lotnych. Wcierać odpowiednią ilość maści we wskazane miejsca i powtarzać 2 do 3 razy dziennie, jeśli potrzeba. Lekkie ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji parujących składników lotnych. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 łyżeczkę nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 4 razy dziennie. Dzieci od 5 do 12 roku życia 1/2 łyżeczki nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 3 razy dziennie.

Sposób podawania

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: wcierać Vicks VapoRub dokładnie w skórę klatki piersiowej i pleców; przykryć całą powierzchnię ciepłą tkaniną, dla lepszego efektu (nie stosować tworzyw utrudniających parowanie); używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji. Dzieci od 5 do 12 roku życia, nakładać Vicks VapoRub delikatnie na klatkę piersiową i plecy, wcierać delikatnie, używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 2 miesiące
Postać maść

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl