Vigantoletten 1000 (25mcg) tabletki 90szt.

Kod produktu: 36035
Ocena: 3.22222

Witamina D3 1000j.m. 25mcg zapobiega krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych

Producent: MERCK
Cena: 32,35 zł 32.35
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 90 tabletek

dawka

1000j. 25mcg

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: 12,5mcg cholekalcyferolu równoważonego 500j.m. witaminy D oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Preparat zawiera witaminę D3 w dawce 1000j. m. (25mcg) cholekalcyferolu. Cholekalcyferol za pośrednictwem aktywnych metabolitów, zwłaszcza kalcytriolu, zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym, wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach oraz stężenie wapnia i fosforanów we krwi. Hamuje wydzielanie parathormonu z przytarczyc, ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu.

Wskazania

Zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych; zapobieganie schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych; zapobieganie niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych; leczenie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych; leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych.

Sposób użycia

Zapobieganie krzywicy u noworodków, niemowląt i dzieci: 1 tabletka na dobę. Zapobieganie schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D: 1 tabletka na dobę. W zapobieganiu niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych: 6-10 tabletek na dobę. W leczeniu uzupełniającym osteoporozy: 2 tabletki na dobę. Noworodki, niemowlęta i małe dzieci: należy rozpuścić tabletkę w wodzie na łyżeczce (do herbaty) i podać zawiesinę wodną dziecku bezpośrednio do ust, najlepiej podczas posiłku. Dorośli: należy zażyć tabletkę z wystarczającą ilością płynu. W przypadku dzieci dawkę i stosowanie zaleca lekarz.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cholekalcyferol (substancja czynna) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub soję, orzeszki ziemne, hiperkalcemia (zbyt duże stężenie wapnia w krwi) i(lub) hiperkalcynuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem), kamica nerkowa i(lub) ciężka niewydolność nerek, rzekoma niedoczynność przytarczyc

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl