Vratizolin 3% krem 3g

Kod produktu: 4902
Ocena: 0

Krem na opryszczkę

Producent: JELFA
Cena: 26,94 zł 26.94
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Dawka

30 mg/g

Opakowanie

Tubka 3 g

Skład

Denotywir 30 mg oraz inne składniki: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian 15, wazelina biała, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona

Działanie

Lek Vratizolin ma postać kremu do stosowania miejscowego na skórę. Denotywir jest substancją o działaniu przeciwwirusowym.

Wskazania

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vratizolin, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na denotywir lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku na błony śluzowe np. ust lub oczu. Nie wolno stosować leku w leczeniu opryszczki narządów płciowych.

Ostrzeżenia

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości, reakcje miejscowe, jak podrażnienia skóry w miejscu zastosowania leku, kontaktowe zapalenie skóry. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, lek może powodowaną miejscową reakcję skórną, ze względu na zawartość glikolu propylenowego, lek może powodować podrażnienie skóry, a ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne.Nie zaleca się stosowania leku Vratizolin u kobiet w ciąży, ze względu na brak danych dotyczących wpływu leku na przebieg ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią, gdyż nie wiadomo czy denotywir przenika do mleka matki.

Sposób użycia

Do stosowania miejscowego na skórę. Przed zastosowaniem i po zastosowaniu leku należy umyć ręce, aby nie dopuścić do przeniesienia zakażenia na inne partie skóry. Leczenie opryszczki należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów, np. swędzenia i pieczenia. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zmianę opryszczkową należy smarować kilka razy na dobę niewielką ilością kremu. Leczenie trwa zwykle około 5 dni. U osób zakażonych wirusem mogą wystąpić nawroty choroby-wówczas jest konieczne natychmiastowe zastosowanie leku Vratizolin w celu zapobieżenia tworzenia się pęcherzyków.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl