Xalgin 500mg tabletki x 6 szt.

Kod produktu: 42859
Ocena: 0

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Producent: STADA
Cena: 3,52 zł 3.52
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

6 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest metamizol sodowy jednowodny. Każda tabletka zawiera 500mg metamizolu sodowego jednowodnego.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana; makrogol 6000; krospowidon (Typ A); magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Xalgin jest lekiem, który zawiera metamizol sodowy jednowodny. Należy do grupy leków nazywanych pirazolonami i jest stosowany w przypadku bólu i gorączki.

Lek Xalgin stosowany jest u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy innego leku nie wolno zastosować lub jest on nieskuteczny.

Wskazania

Ból i gorączka.

Sposób użycia

Lek należy stosować zawsze tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawka zależy od nasilenia bólu lub gorączki oraz reakcji danej osoby na lek Xalgin. Zawsze należy wybierać najmniejszą dawkę konieczną do opanowania bólu i gorączki.

Dorosłym (o masie ciała przekraczającej 53 kg) można podawać maksymalnie  1000mg metamizolu w dawce pojedynczej (2 tabletki) nie częściej niż 4 razy na dobę w odstępach wynoszących 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 4000mg (co odpowiada 8 tabletkom).

Jeśli po upływie 3-5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Lek Xalgin zawiera pochodną pirazolonu, metamizol, którego stosowanie wiąże się z zagrażającym życiu, ryzykiem wstrząsu (nagłe zatrzymanie krążenia) i agranulocytozy (ostre zaburzenie spowodowane przez znaczne zmniejszenie liczby określonych krwinek białych).

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl