Xylometazolin 0,1% Teva aerozol do nosa 1mg/ml 10ml

Kod produktu: 30599
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, łagodzi katar, udrażnia nos

Producent: TEVA
Cena: 8,54 zł 8.54
quantity szt.

Opis

Postać

Krople w sprayu

Opakowanie

Spray buteleczka 10ml (90 dawek)

Skład

Każda dawka aerozolu (co odpowiada 0,09 ml aerozolu do nosa, roztworu) zawiera 0,09 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda do wstrzykiwań.

Działanie

Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład leku zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dziecięciu godzin.a. Lek zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i gardła zmniejszając jej przekrwienie, obrzęk i wysięk, katar staje się mniej dokuczliwy.

Wskazania

Preparat stosowany w ostrym nieżycie nosa pochodzenia wirusowego. Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.Zaleca się wykorzystywanie preparatu u osób dorosłych i młodzieży od 10 roku życia w przypadku stanu zapalnego błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie

Stosować miejscowo, donosowo. U osób dorosłych i młodzieży od 10 roku życia aplikować 1-2 dawki x 1-3/24h do każdego otworu nosowego. Aerozol stosować nie dłużej niż przez 7 dni.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Leku Xylometazolin 0,1% nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Działania niepożądane:

Podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenie w nosie i gardle, kichanie. Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudności, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy, kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego).

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl