Xylometazolin Vibrocil 0,1% krople do nosa 10ml

Kod produktu: 29624
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa

Producent: NOVARTIS
Cena: 4,41 zł 4.41
quantity szt.

Opis

Postać

Krople

Opakowanie

Buteleczka 10ml

Skład

Jeden ml roztworu zawiera 1 ml ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol (70%), hypromelozę 4000, wodę oczyszczoną.

Działanie

Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład leku zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dziecięciu godzin.a. Lek zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i gardła zmniejszając jej przekrwienie, obrzęk i wysięk, katar staje się mniej dokuczliwy.

Wskazania

Preparat stosowany w ostrym nieżycie nosa pochodzenia wirusowego. Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszeniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego.

Dawkowanie

Podanie donosowe. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 2 lub 3 krople roztworu do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Leku Xylometazolin 0,1% nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.

Działania niepożądane:

Podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenie w nosie i gardle, kichanie. Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudności, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy, kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego).

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl