Zatoxin Rinse Zestaw do płukania nosa i zatok

Kod produktu: 37929
Ocena: 0

Zestaw do płukania nosa i zatok przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Pozwala na dokładne oczyszczenie nosa i zatok z zalegającej wydzieliny, alergenów oraz patogenów, tym samym ograniczając gromadzenie się czynników, które mogą powodować infekcję.

Producent: TACTICA
Cena: 24,90 zł 24.90
quantity szt.

Opis

Postać

Irygator, proszek

Opakowanie

Butelka (irygator), nakrętka, końcówka do irygacji, saszetki x 30 szt.

Skład

Chlorek sodu, dwuwęglan sodu.

Działanie

Zatoxin rinse to wyrób medyczny, który stosuje się w stanach zapalnych zatok przynosowych, w nieżytach nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych oraz profilaktycznie w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok. Zatoxin rinse pozwala na dokładne oczyszczenie nosa i zatok z zalegającej wydzieliny, alergenów oraz patogenów, tym samym ograniczając gromadzenie się czynników, mogących powodować infekcje. Unikalna konstrukcja irygatora Zatoxin rinse umożliwia płukanie nosa i zatok w łatwy i kontrolowany sposób - bez użycia dodatkowej siły i bez konieczności ściskania butelki.

Wskazania

Zestaw do płukania nosa i zatok zaleca się stosować:

  • w zapaleniu
  • w nieżycie nosa różnego pochodzenia
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok
  • profilaktycznie, w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok

Sposób użycia

Dokładny opis sposobu użycia znajduje się w instrukcji używania dołączonej do opakowania.

Dawkowanie

W przypadku zapalenia zatok przynosowych, w nieżycie nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok oraz profilaktycznie, w celu zachowania higieny nosa i zatok:

  • rozpuścić 1 saszetkę, w 240ml przegotowanej wody o temperaturze ciała, co pozwala przygotować hipertoniczny roztwór do irygacji.

W razie potrzeby, w przypadku silnych objawów takich jak np. uciążliwe uczucie zatkanego nosa:

  • rozpuścić 2 saszetki w 240ml przegotowanej wody o temperaturze ciała, co pozwala przygotować hipertoniczny roztwór do irygacji.

Do przeprowadzenia płukania u osoby dorosłej należy użyć 120ml roztworu na każdy otwór nosowy. W przypadku przeprowadzenia płukania u dzieci należy użyć 60ml roztworu na każdy otwór nosowy. Pozostałą część niewykorzystanego roztworu należy wylać.

Częstotliwość stosowania zestawu: płukanie nosa przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza, profilaktycznie stosować 2-3 razy w tygodniu.

Uwagi

Dokładne informacje na temat ostrzeżeń i przeciwwskazań znajdują się w instrukcji dołączonej do zestawu. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl