Zovirax Intensive krem 0,05 g/1g 2 g

Kod produktu: 19848
Ocena: 0

Krem przeciwwirusowy, leczy opryszczkę warg i twarzy

Producent: GLAXOSMITHKLINE
Cena: 19,08 zł 19.08
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Tubka 2g

Skład

1 g kremu zawiera: substancję czynną: 50 mg acyklowiru substancje pomocnicze: glikol propylenowy, wazelina biała, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, Arlacel 165, poloksamer 407, sodu laurylosiarczan, dimetykon, woda oczyszczona.

Działanie

Acyklowir zawarty w kremie jest lekiem przeciwwirusowym, hydrokortyzon jest słabo działającym kortykosteroidem, o działaniu immunomodulującym.Lek Zovirax Intensive w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę wskazany w miejscowym leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy.

Wskazania

Miejscowe leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy.

Sposób użycia

Należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni. Jeżeli nie nastąpiło zagojenie zmian skórnych, leczenie można przedłużyć do 10 dni. Jeśli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na acyklowir, walacyklowir, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl