Zyrtec UCB 10mg x 10 tabl.

Kod produktu: 40475
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Zyrtec UCB jest lekiem przeciwalergicznym.

Producent: VEDIM
Cena: 10,93 zł 10.93
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

10 szt.

Skład

Substancja czynna: cetyryzyna dichlorowodorku (zawartość w 1 tabletce - 10mg)

  • Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna , laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, Opadry Y-1-7000 (hypromeloza [E 464], tytanu dwutlenek [E 171], makrogol 400)

Działanie

Substancją czynną leku jest cetyryzyna dichlorowodorku. Zyrtec UCB działa przeciwalergicznie. Lek pomaga łagodzić objawy dotyczące nosa i oczu związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pomaga w łagodzeniu objawów pokrzywki.

Wskazania

Lek przeciwalergiczny

Sposób użycia

  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - zalecana dawka to 5 mg dwa razy na dobę (pół tabletki dwa razy na dobę). Inne postacie leku mogą być bardziej odpowiednie dla dzieci. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Dorośli i młodzież w wieku 12 lat - 1 tabletka (10mg) na dobę.

Ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leku nie należy stosować w przypadku ciężkiej choroby nerek, w przypadku uczulenia na cetyryzyny dichlorowodorku lub którykolwiek ze pozostałych składników. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

W przypadku niewydolności nerek, problemami z oddawaniem moczu, występowaniem padaczki lub ryzykiem wystąpienia drgawek należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl