ASPIRIN C FORTE 800/480mg x 10 tabletek musujących

Kod produktu: 37125
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Na ból i przeziębienie.

Producent: BAYER
Cena: 24,38 zł 24.38
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki musujące

Dawka

800 mg + 480 mg

Opakowanie:

10 tabletek musujących

Skład:

1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwasu askorbinowego (witaminy C). Pozostałe składniki to: sodu wodorowęglan (modyfikowany): sodu wodorowęglan i sodu węglan, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie:

Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowe. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory występujące w przebiegu zakażeń.

Wskazania:

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe).

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania:

 Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach:
- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany;
- u pacjentów ze skazą krwotoczną;
- w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy;
- w ostatnim trymestrze ciąży.

Ostrzeżenia:

W niżej wymienionych okolicznościach preparat może być zastosowany tylko po ścisłym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści:
- pierwszy i drugi trymestr ciąży;
- karmienie piersią;
- uczulenie na niesteroidowe lek przeciwzapalne lub inne substancje alergizujące;
- podczas jednoczesnego leczenia środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny lub heparyna);
- u chorych z poważnym uszkodzeniem wątroby lub nerek;
- u pacjentów z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego w przeszłości.

W związku z możliwością wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby - lek może być zastosowany w przebiegu chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży poniżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza.
Pacjenci z astmą oskrzelową, przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, gorączka sienną lub obrzękiem błony śluzowej nosa (polipy nosa) mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry lub błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci.

Dawkowanie:

Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl