Aleric Deslo Active 2,5mg tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej 10 szt.

Kod produktu: 35059
Ocena: 0

Lek na alergię ulegający rozpuszczeniu w jamie ustnej

Producent: USP ZDROWIE
Cena: 11,55 zł 11.55
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej

Opakowanie

1 op. 10 tabletek

Dawka

2,5mg

Skład

Substancją czynną jest desloratadyna w dawce 2,5 mg. Pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawiera także glikol propylenowy), aspartam (E951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH)

Działanie

Aleric Deslo Active jest lekiem przeciwalergicznym, w wygodnej formule rozpuszczalnej w ustach bez konieczności popijania. nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.

Wskazania

Złagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błon śluzowych nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza).

Sposób użycia

Zalecane dawkowanie 1 tabletka dziennie. Dzieci w wieku 6 do 11 lat: jedna 2,5 mg tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra. Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): dwie 2,5 mg tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.Nie stosować leku dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.Lek zawiera aspartam. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla osób z fenyloketonurią.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl