Ambroksol Takeda syrop 30mg/5ml 150 ml

Kod produktu: 34567
Ocena: 0

Syrop ułatwia odkrztuszanie lepkiej wydzieliny w drogach oddechowych

Producent: TAKEDA
Cena: 8,11 zł 8.11
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop o smaku bananowym

Opakowanie

Butelka 150ml

Dawka

30mg/5ml

Skład

5ml syropu zawiera substancję czynną 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący; glicerol 85%; metylu parahydroksybenzoesan; propylu parahydroksybenzoesan; kwas cytrynowy jednowodny; aromat malinowy; woda oczyszczona.

Działanie

Syrop wykrztuśny o smaku bananowym ułatwia odkrztuszanie lepkiej wydzieliny w drogach oddechowych. Działa wykrztuśne i mukolityczne (rozrzedza śluz) - zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania

Polecany dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży i dorosłym. Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i zapalenie oskrzeli, stany zapalne nosa i gardła, mukowiscydoza.

Sposób użycia

Doustnie, zalecana do stosowania dawka leku:

  • dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 1,25ml syropu 2 razy na dobę;
  • dzieci w wieku od 2. do 5. lat: 1,25ml syropu 3 razy na dobę;
  • dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 2,5ml syropu 2-3 razy na dobę;
  • dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2-3 dni należy stosować 5ml syropu do 3 razy na dobę.

Następnie dawkę należy zmniejszyć do 5ml syropu 2 razy na dobę. Zalecana dawkowanie dotyczy ostrych stanów chorobowych układu oddechowego. W przypadku chorób przewlekłych dawkę należy zmniejszyć do połowy. Lek stosować ostrożnie u dzieci do 5. lat. Leku nie należy podawać na noc.

Uwaga

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku Ambroksol Takeda jedno­cześnie z lekami przeciwkaszlowymi, np. kodeiną, ze względu na ich działanie hamujące odruch kaszlowy.Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem laku powinny poradzić się lekarza. Jeżeli u pacjenta wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl