[x]
[x]

Aspirin Pro 500mg tabletki 8 szt.

Kod produktu: 33056
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek działa przeciwzapalnie, łagodzi ból i gorączkę

Producent: BAYER
Cena: 6,70 zł 6.70
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

1 op. 8 tabletek

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze.krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny. Otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Działanie

Nowa Aspirin®PRO w porównaniu do zwykłych tabletek Aspirin działa 2 krotnie szybciej na ból. Opatentowana nowa technologia MicroActive® zapewnia szybsze uwalnianie i działanie leku. Zawiera zmikronizowane kryształki kwasu acetylosalicylowego oraz zbuforowany, musujący rdzeń .Całość zamknięta w tabletce powlekanej nie podrażniając żołądka.

Wskazania

Do stosowania w bólach: głowy, zębów i mięśni, a także w przypadku dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie, gorączka, dreszcze, katar, kaszel.

Sposób użycia

Dorośli i młodzież (w wieku 16 lat i powyżej): jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4 godzin (nie więcej niż 6 tabletek na dobę).

Pacjenci w podeszłym wieku (65 lat i powyżej): jednorazowo 1 tabletka. Dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4 godzin (nie więcej niż 4 tabletki na dobę).

Młodzież w wieku 12 – 15 lat (40 - 50 kg): jednorazowo 1 tabletka. Dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4 godzin (nie więcej niż 6 tabletek na dobę). Kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub dłużej niż 3-4 dni w leczeniu bólu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uwaga

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Kwas acetylosalicylowy należy stosować ostrożnie u pacjentów z nieprawidłową czynnością wątroby lub nerek oraz w przypadku problemów z krążeniem. Tabletki należy przyjmować doustnie, z dużą ilością płynu.Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, napady astmy oskrzelowej lub reakcje nadwrażliwości w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność nerek, ciężka niewydolność wątroby.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl