Azelastin COMOD krople do oczu 0,5mg/ml 10ml data ważności 12.2021r

Kod produktu: 35167
Ocena: 0
  • procent 1 %

Krople przeciwhistaminowe, leczą objawy sezonowego alergicznego zapalenia spojówek

Producent: URSAPHARM
Cena: 24,08 zł 24.08
quantity szt.

Opis

Postać

Krople do oczu

Opakowanie

1 op. 10ml

Skład

Substancją czynną leku jest azelastyny chlorowodorek w stężeniu 0,50 mg/ml. Jedna kropla leku o objętości około 30 pl zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny. Inne składniki leku to: disodu edetynian, hypromeloza, sorbitol, sodu wodorotlenek (do korekty pH) i woda do wstrzykiwań.

Działanie

Lek Azelastin COMOD zawiera azelastynę, która należy do grupy leków przeciwhistaminowych.Działanie leków przeciwhistaminowych polega na hamowaniu działania substancji takich jak histamina, która wytwarzana jest przez organizm podczas reakcji alergicznej.Krople leczą zaburzenia oczu spowodowane przez katar sienny (sezonowe alergiczne zapalenie spojówek). Alergiczne zaburzenia oka (całoroczne/niesezonowe zapalenie spojówek

Wskazania

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek, łzawienie, może być stosowany w celu leczenia i zapobiegania dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej. Lek Azelastin COMOD może być też stosowany w celu leczenia dolegliwości oczu spowodowanych przez alergie na substancje, takie jak roztocza kurzu domowego lub sierść zwierząt (całoroczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.Jeśli lekarz nie przepisze inaczej, dorosłym i dzieciom w wieku 12 lat i powyżej podaje się po jednej kropli do każdego oka, dwa razy na dobę. Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do jednej kropli cztery razy na dobę. Nie stosować leku Azelastin COMOD dłużej niż 6 tygodni.

Przeciwwskazania

Nie stosować Azelastin COMOD jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek azelastyny lub którykolwiek z pozostałych składników Azelastin COMOD i podczas noszenia miękkich soczewek kontaktowych.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl