Biotebal MAX 10mg x 30 tabl.

Kod produktu: 42353
Ocena: 4.15385
  • procent 1 %

Biotebal MAX zawiera wysoką dawkę biotyny, która wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 30,20 zł 30.20
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

30 szt.

Skład

Substancja czynna - biotyna. Każda tabletka zawiera 10mg biotyny.

Pozostałe składniki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

Lek BIOTEBAL MAX stosuje się w leczeniu niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa i uszu, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i zróżnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci.

Wskazania

Leczenie niedoboru biotyny.

Sposób użycia

  • Dorośli: 5mg do 10mg na dobę. Zwykle zalecana dawka wynosi 5mg (dostępna na rynku) na dobę lub w przypadkach nasilonych objawów 10mg na dobę.
  • Dzieci i młodzież: lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalne dawkowanie.

Czas leczenia zależy od stanu pacjenta i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.

Podawanie doustne. Tabletkę należy popić wystarczającą ilością wody (np. 1/2 szklanki)

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników produktu. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl