Bobolen Higiena uszu 20 ml

Kod produktu: 41148
Ocena: 0

Wyrób medyczny w postaci kropli przeznaczony dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych. Usuwa nadmiar woskowiny i buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, która chroni kanał uszny przed penetracją wody.

Producent: POLSKI LEK
Cena: 16,73 zł 16.73
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Pojemnik 20ml

Skład

Olej parafinowy, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek lawendowy

Działanie

Wyrób medyczny w postaci kropli przeznaczony dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych. Usuwa nadmiar woskowiny i buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, która chroni kanał uszny przed penetracją wody. Krople Bobolen pomagają utrzymać zewnętrzny przewód słuchowy w czystości i odpowiedniej suchości.

Bobolen wspomaga proces rozmiękczania i rozpuszczania woskowiny usznej. Cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny pozostała po wykonaniu zabiegu czyszczenia stanowi barierę przeciwko działaniu wody.

Wskazania

Higiena uszu u dzieci od 1. roku życia i osób dorosłych, zmiękczanie i usuwanie woskowiny.

Sposób użycia

Wprowadzić 2-3 krople do przewodu słuchowego. Dzieciom do 3 roku życia aplikować krople w pozycji leżącej, delikatnie pociągając małżowinę uszną do tyłu i w dół. U dzieci powyżej 3 roku życia wyrób można aplikować w pozycji siedzącej z głową przechyloną na bok, pociągając małżowinę do tyłu i lekko w górę.

Po aplikacji należy odczekać 5-10 min po czym delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku. Zabieg powtórzyć na drugim uchu. Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2 razy dziennie przez 3 dni w celu uwolnienia od złogów woskowiny.

W celach profilaktycznych, w celu zapobiegania przedostawaniu się wody do kanału usznego zabieg wykonać przed kąpielą, myciem głowy lub pływanie.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, infekcji ucha lub obecności w uchu ciała obcego.

W tych przypadkach możliwość stosowania wyrobu medycznego Bobolen higiena uszu należy skonsultować z lekarzem laryngologiem. Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci. Stosowanie u dzieci poniżej 1 roku życia wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Jeśli po 3 dniach nie uda się usunąć czopa woskowego i kanał słuchowy nie zostanie oczyszczony z nadmiaru woskowiny, nie należy przedłużać stosowania wyrobu lecz udać się do lekarza laryngologa. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych (np. wysypka, świąd, obrzęk, bądź ból) należy zaprzestać stosowania wyrobu i udać się do lekarza. Nie stosować z innymi preparatami podawanymi dousznie.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl