Calcium pantothenicum 100mg Tabletki 50szt

Kod produktu: 497
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zalecany jest w uzupełnianiu niedoborów kwasu pantotenowego (witamina B5) w organizmie

Producent: JELFA
Cena: 6,44 zł 6.44
quantity szt.

Opis

Producent:

JELFA

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

100 mg

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

1 tabletka zawiera 100 mg pantotenianu wapnia.

Działanie:

Preparat witaminowo-wapniowy o działaniu przeciwzapalnym i ułatwiającym regeneracje nabłonków. Preparat uzupełniający niedobory kwasu pantotenowego (witaminy B5). Stosowany jest zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce niedoboru tego związku w organizmie.

Wskazania:

Ropne choroby skóry, oparzenia, owrzodzenie podudzi, owrzodzenie rogówki, półpasiec, uszkodzenie miąższu wątroby, choroby przyzębia i przewlekłe zapalenia jamy ustnej.

Przeciwwskazania:

Hiperkalcemia, kamica nerkowa, upośledzenie czynności nerek, nadwrażliwość na składniki leku.

Dawkowanie:

Jeśli lekasz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania leku:dorośli jedna lub dwie tabletki (100 do 200 mg) od dwóch do trzech razy na dobę, co oznacza, że nie więcej niż 6 tabletek na dobę (600 mg);dzieci od 4 lat jedna tabletka (100 mg) od dwóch do czterech razy na dobę, co oznacza że nie więcej niż 4 tabletki na dobę (400 mg).W przypadku zażycie większej dawki leku Calcium pantothenicum Jelfa, niż zalecana. Dawka 10-20 g w ciągu dnia może być przyczyną biegunki i zatrzymania wody w ustroju. W takim przypadku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.W przypadku pominięcia dawki leku Calcium pantothenicum Jelfa. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl