Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki, tabletki do ssania x 20 szt.

Kod produktu: 2719
Ocena: 0

Chlorchinaldin działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój infekcji gardła, jamy ustnej i dziąseł.

Producent: POLFA RZESZÓW
Cena: 9,86 zł 9.86
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki do ssania o smaku czarnej porzeczki

Dawka

2 mg

Opakowanie

20 tabletek

Skład

Substancją czynną leku jest chlorochinaldol (Chlorquinaldolum). Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg chlorochinaldolu oraz substancje pomocnicze: 364 mg sacharozy, kwas cytrynowy jednowodny, karmeloza sodowa, talk i magnezu stearynian.

Działanie

Chlorochinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI zawiera chlorochinaldol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpierwotniakowe.

  • Chlorchinaldin poprzez działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze hamuje rozwój infekcji gardła, przez co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnych objawów bólowych.
  • Chlorchinaldin działa przyczynowo - zwalcza najczęstsze przyczyny powodujące ból gardła oraz jego podrażnienie, w tym Streptococcus pyogenes, bakterię wywołującą nawet 90% przypadków ostrego zapalenia gardła i migdałków.
  • Chlorchinaldin zwalcza infekcje grzybiczne gardła występujące po antybiotykoterapii.
  • Chlorchinaldin ma postać małej tabletki, ma łagodny smak, zawiera mniejszą ilość cukru w stosunku do drażetek do ssania.

Wskazania

Do stosowania miejscowego w zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Sposób użycia

Co 1 – 2 godziny ssać 1 tabletkę.

Nie należy przekraczać 10 tabletek na dobę (dawka większa niż 20 mg chlorchinaldolu).Nie stosować leku przez długi okres, nie stosować w dawkach większych niż zalecane.

Nie rozgryzać tabletek i nie stosować podczas posiłku.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach stosowania leku Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

W zakażeniach bakteryjnych często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego antybiotyku o działaniu ogólnoustrojowym. Wtedy Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI jest stosowany jedynie pomocniczo. Dlatego jeśli dolegliwości utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI przez kilka dni, należy zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie.

Produkt zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Również ze względu na zawartość cukru tabletki do ssania Chlorchinaldin O SMAKU CZARNEJ PORZECZKI mogą wpływać szkodliwie na zęby.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl