Clotidal 10 mg/g Krem dopochwowy, 6 aplikatorów (35g)

Kod produktu: 40744
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Lek Clotidal (Clotrimazolum 10mg/g) w formie kremu dopochwowego wykazuje działanie przeciwgrzybicze i łagodzi objawy zakażenia grzybiczego pochwy, takie jak: bezwonne upławy, zaczerwienienia i świąd. U mężczyzn lek może być stosowany w celu leczenia drożdżakowego zakażenia prącia.

Producent: USP ZDROWIE
Cena: 18,12 zł 18.12
quantity szt.

Opis

Postać

Krem


Opakowanie

6 aplikatorów, 35g


Skład

Substancja czynna: klotrymazol. 1 g kremu zawiera 10mg klotrymazolu

Pozostałe składniki: cetylu palmitynian, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu sterynian, alkohol benzylowy, alkohol cetostearylowy


Działanie

Lek Clotidal zawiera substancję czynną klotrymazol, należącą do grupy leków przeciwgrzybiczych.  Produkt stosuje się w leczeniu grzybiczego zapalenia  (zwanego też drożdżakowym zakażeniem) błon śluzowych narządów płciowych.

Drożdżyca pochwy to zakażenie, które występuje co jakiś czas u kobiet, a wywołane jest przez grzyb o nazwie Candida. Grzyb ten występuje na skórze,  pochwie oraz odchodami w niektórych przypadkach może stać się patogenny. Objawami drożdżycy są swędzenie, pieczenie oraz upławy (biaława, bezwonna wydzielina z pochwy), które nasilają się zwykle przed menstruacją.

Zakażenie żołędzi (zwieńczenie prącia) u partnera seksualnego przez drożdżaki może wywołać ból i zaczerwienienie prącia i napięcie napletka.


Wskazania

Do stosowania od 16. roku życia, infekcja grzybicza pochwy, łagodzenie objawów zakażenia grzybiczego pochwy, takich jak: bezwonne upławy, zaczerwienienia, świąd, grzybicze zapalenie błon śluzowych narządów płciowych u kobiet i mężczyzn (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, zakażenie prącia)


Sposób użycia

Jeśli po upływie 3 dni od stosowania nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej lub jeśli objawynie znikną po 7 dniach stosowania, należy skontaktować się z lekarzem.

Drożdżyca pochwy:

O ile lekarz nie zaleci inaczej lek stosować raz na dobę, przed snem, przez 6 kolejnych dni w następujący sposób:

  • Wysunąć całkowicie tłoczek aplikatora do wyczucia oporu.
  • Otworzyć tubę i połączyć aplikator z tubą. Przytrzymując je razem napełnić aplikator delikatnie ściskając tubę. Odłączyć aplikator od tuby. Wprowadzić aplikator tak głęboko do pochwy jak to możliwe (najlepiej w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami) i wcisnąć tłoczek do całkowitego opróżnienia zawartości aplikatora.
  • Wyjąć aplikator i wyrzucić.
  • Należy umyć ręce przed i po zastosowaniu leku.

Nie należy stosować leku podczas miesiączki. Pełny cykl leczenia należy zakończyć przed rozpoczęciem menstruacji.

Nie stosować tamponów, irygacji pochwy, środków plemnikobójczych lub innych leków dopochowych podczas stosowania tego leku.

Jeżeli jednocześnie obecne jest zakażenie warg sromowych lub okolic sromu, oprócz stosowania kremu dopochwowego należy również zastosować miejscowe leczenie (leczenie skojarzone) przy użyciu leku o właściwej formie farmaceutycznej (kremu).

W przypadku zakażenia pochwy oraz stosowania tego leku, zaleca się unikanie pochwowych stosunków płciowych, ze względu na możliwość zakażenia partnera.

W przypadku wystąpienia objawów u partnera, takich jak zwędzenie lub stan zapalny narządów płciowych, należy poinformować o tym lekarza, ponieważ partner może wymagać leczenia.

Zakażenie żołędzia prącia

Należy nakładać cienką warstwę leku 2 do 3 razy na dobę na miejsce zmienione chorobowo, delikatnie wcierając. Typowy okres kuracji to 1 do 2 tygodni.


Ostrzeżenia

Nie stosować produktu w przypadku uczulenia na klotrymazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Clotidal może wpływać na działanie leków doustnych zawierających takrolimus lub syrolimus. Clotidral zmniejsza skuteczność amfoterycyny i innych antybiotyków polienowych (np. nystatyny, natamycyny). Jednocześnie stosowane miejscowo leki zawierające silne działające steroidy osłabiają działanie leku Clotidal.

Clotidal stosowany w okolicach narządów płciowych (u kobiet: dopochwowo, na wargi sromowe, okolice sromu; u mężczyzn: na napletek i żołądź) może zmniejszać skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktów lateksowych, takich jak prezerwatywy i krążki dopochwowe. W związku z tym, podczas stosowania leku Clotidal należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji.


Typ

Lek wydawany bez recepty

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl