Clotrimazolum 1% płyn 15 g

Kod produktu: 668
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego na skórę

Producent: MEDANA
Cena: 6,34 zł 6.34
quantity szt.

Opis

Producent

MEDANA PHARMA S.A.

Postać

Płyn

Dawka

1 %

Opakowanie

Buteleczka 15g

Skład:

1ml płynu na skórę zawiera: substancja czynna: klotrymazol 10mg, substancje pomocnicze: izopropylu mirystynian, etanol bezwodny.

Działanie

Lek Clotrimazolum ma postać płynu do stosowania na skórę. Substancją czynną leku jest klotrymazol, lek z grupy pochodnych imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. W małych stężeniach wykazuje on działanie grzybostatyczne (hamuje wzrost grzybów) na dermatofity , drożdżaki Candida albicans, pleśnie i grzyby dimorficzne Blastomyces dermatidis, Coccidioides immitis. W dużych stężeniach lek działa grzybobójczo.

Wskazania

Płyn na grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki, łupież pstry, grzybice wałów paznokciowych.

Przeciwskazania

Unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. Swędzących chorych miejsc na skórze nie należy drapać, powoduje to bowiem rozprzestrzenianie się grzybicy. U dzieci w wieku do 11 lat lek może być stosowany tylko na zlecenie lekarza.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle kilka kropli płynu lekko wciera się 2 do 3 razy na dobę w chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po ustąpieniu ostrych objawów choroby, leczenie należy kontynuować jeszcze przez co najmniej 4 tygodnie, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości. W grzybicy stóp lek należy stosować jeszcze przez dwa tygodnie po ustąpieniu wszystkich objawów choroby, aby zapobiec jej nawrotowi.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl