D-Vitum witamina D dla niemowląt w aerozolu 6ml

Kod produktu: 33976
Ocena: 0

Witamina D dla niemowląt w profilaktyce krzywicy i jej niedoboru

Producent: OLEOFARM
Cena: 18,01 zł 18.01
quantity szt.

Opis

Postać

Krople w aerozolu

Opakowanie

Buteleczka 6 ml z końcówką do aplikowania

Skład

1 porcja (1 naciśnięcie pompki) zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D3.

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D oraz w profilaktyce krzywicy.

Sposób użycia

Do opakowania dołączona jest pompka dozująca, którą należy zamontować na buteleczkę z preparatem. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji produktu. Zaleca się stosować 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie bezpośrednio do ust dziecka lub do pokarmu.

Uwaga

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości porcji otrzymanej w wyniku 1 naciśnięcia pompki dozującej dołączonej do opakowania D-Vitum witamina D dla niemowląt.

Dane techniczne

Wiek od 1 dnia życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl