Detritin 4000 IU tabletki powlekane x 60 szt.

Kod produktu: 45850
Ocena: 0

Lek przeznaczony do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u osób dorosłych.

Producent: NATUR PRODUKT PHARMA
Cena: 23,82 zł 23.82
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

60 szt.

Działanie

Lek Detritin zawiera substancję czynną cholekalcyferol (witaminę D3) w ilości 4000 IU w każdej tabletce powlekanej. Witamina D3 bierze udział w wielu procesach przemiany materii, a jej niedobór wpływa niekorzystnie na sprawność i zdrowie. Witamina D3 wspiera metabolizm wapnia i fosforu w ustroju i zapewnia odpowiedni poziom mineralizacji kości.

Wskazania

Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u osób dorosłych z otyłością.

Sposób użycia

Zalecana dawka - 4000 IU na dobę, w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Ostrzeżenia

Nie stosować leku dłużej lub w dawkach większych niż jest to zalecane, nie stosować równocześnie z innymi lekami, suplementami diety lub innego rodzaju środkami spożywczymi zawierającymi witaminę D, kalcitriol lub inne metabolity i analogi witaminy D bez konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić pomiar stężenia 25(OH)D w surowicy krwi.

Leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników preparatów,
  • w przypadku zwiększonego stężenia wapnia we krwi (hipercalcemia),
  • w przypadku zwiększonego wydalania wapnia z moczem (hiperkalcuria),
  • w przypadku zwiększonego stężenia witaminy D we krwi (hiperwitaminoza D),
  • jeśli u pacjenta występują choroby i (lub) stany prowadzące do hiperkalcemii i (lub) hiperkalciurii,
  • jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa,
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek (przesączone kłębuszkowe <30 mL/min/1,73 m2pc.),
  • w przypadku rzekomej niedoczynności przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na tę witaminę, prowadzących do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania.
  • w przypadku dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D o mniejszej mocy.
  • u kobiet w ciąży i karmiących piersią. W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D o mniejszej mocy.

Skład

Substancja czynna leku - cholekalcyferol. Każda tabletka powlekana zawiera 40mg cholekalcyferolu (w postaci proszku), co odpowiada 0,100mg (4000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3).

Pozostałe składniki: Rdzeń tabletki: Celuloza mikrokrystaliczna (Typ 102), Kroskarmeloza sodowa, Magnezu stearynian. Otoczka tabletki: AquaPolish P white 014,95 MS, Hypromeloza 15 mPa.s, Hypromeloza 6mPa.s, Tytanu dwutlenek, Talk, Triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, Hydroksypropyloceluloza 100 mPa.s.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl