Diclotica żel 0,01 g/g 100 g

Kod produktu: 41313
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek Diclotica zawiera substancję czynną diklofenak sodowy, który posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Producent: TACTICA
Cena: 6,91 zł 6.91
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Tubka 100g

Skład

Substancja czynna - diklofenak sodowy. Jeden gram żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki - sodu wodorotlenek, hydroksyetyloceluloza, karbomer, glikol propylenowy, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218) i woda oczyszczona.

Działanie

Lek Diclotica zawiera substancję czynną diklofenak sodowy, który posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Wskazania

Stosowany miejscowo w leczeniu:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
  • bólu pleców
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

Dorośli (powyżej 18 lat)

  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat - nakładać cienkie warstwy żelu na bolące miejsca, 3 do 4 razy na dobę w zależności od potrzeby 2g do 4g leku co odpowiada 2,0-2,5 cm i jest wystarczające do posmarowania powierzchni około 400cm2 do 800cm2.

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż 14 dni w przypadku pourazowych stanów zapalnych i reumatyzmu tkanki miękkiej i nie dłużej niż 4 tygodnie w przypadku choroby zwyrodnienia stawów. Należy skonsultować się z lekarzem po 7 dniach leczenia w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.

Ostrzeżenia

Leku nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudność w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również jako przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży, ani u dzieci poniżej 14 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl