Dolgit Plastry rozgrzewające x 10 szt.

Kod produktu: 43181
Ocena: 0

Plastry DOLGIT rozgrzewają i łagodzą dolegliwości krzyżowo-lędźwiowe, reumatyczne, mięśniowe i stawowe.

Producent: NATUR PRODUKT PHARMA
Cena: 48,27 zł 48.27
quantity szt.

Opis

Postać

Plastry rozgrzewające

Opakowanie

10 szt.

Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól sodowa, węgiel drzewny.

Działanie

Po otwarciu opakowania zachodzi reakcja egzotermiczna na skutek utleniania się sproszkowanego żelaza, proces ten trwa 12h, ciepło jakie wydziela wyrób dochodzi do 50ºC. Jest to optymalna temperatura, zapewniająca ciepło, które przynosi odprężenie napiętym, obolałym mięśniom. Plaster działa punktowo, wzmagając miejscowe krążenie krwi, zmniejszając uczucie bólu. Plater można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi  lekami przeciwbólowymi.

Wskazania

Plaster rozgrzewający stosowany w przypadku napiętych i obolałych partii mięśni (szyi, ramion, pleców), w bólach reumatycznych oraz nerwobólach.

Sposób użycia

Plaster należy stosować na czystą, suchą oraz odtłuszczoną skórę. Dopiero bezpośrednio przed użyciem należy wyjąć plaster z opakowania. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i umieścić plaster w miejscu odczuwania bólu lub, w przypadku osób o niskiej tolerancji (w tym osób starszych) na temperaturę, stosować na bawełnianą bieliznę przylegającą bezpośrednio do ciała. Plaster rozgrzewa się stopniowo, natomiast długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego.

Plaster jest jednorazowy i przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego. Należy pamiętać by nie stosować plastrów w tym samym miejscu przez dłuższy czas. W razie potrzeby kolejny plaster można zastosować dopiero po upływie 24h. W przypadku połączenia terapii plastrem z doustnymi lekami przeciwbólowymi należy zachować szczególną uwagę, ponieważ leki zmniejszają odczuwanie bólu. Z tego względu wskazane jest stosowanie plastra wyłącznie na bawełnianą bieliznę. W sytuacji wystąpienia intensywnych potów plaster należy niezwłocznie usunąć.

Ostrzeżenia

Nie stosować na skórę chorą, podrażnioną, uszkodzoną, po urazie i w trakcie kąpieli. Nie stosować również na skórę z wylewami podskórnymi lub obrzękami. Nie stosować na obszarach ciała z upośledzonym uczuciem ciepła. Plaster należy szybko usunąć w przypadku stwierdzenia silnego ciepła występującego w miejscu jego zastosowania - w sytuacji gdy odczuwalna temperatura jest zbyt wysoka - lub gdy dojdzie do podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenia lub opuchnięcia skóry.

Po kontakcie zawartości uszkodzonego plastra z oczami lub skórę natychmiast przemyć wodą miejsce kontaktu. Użytego plastra nie podgrzewać powtórnie w inny sposób, np. w kuchence mikrofalowej. Unikać bezpośredniego wystawiania plastra na działanie promieni słonecznych. Nie należy stosować wyrobu z innymi produktami leczniczymi stosowanymi miejscowo na skórę, np. maściami rozgrzewającymi lub innymi preparatami czy produktami emitującymi ciepło, takimi jak poduszki grzewcze. Nie stosować dodatkowego ucisku na plaster. Plastra nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie stosować u osób nie będących w stanie w pełni dostosować się do instrukcji użycia lub zaburzenia krążenia, w okolicach nowotworu przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Plastra nie stosować podczas snu. Produkty rozgrzewające mogą powodować poparzenia. Ryzyko wystąpienia poparzeń wzrasta wraz z wiekiem. W przypadku gdy podrażnienia skóry takie jak opuchnięcia, pęcherze, zaczerwienienia nie ustępują po krótkim czasie, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie stosować plastra, który jest uszkodzony mechanicznie.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl