Flucontrol Max tabletki powlekane 10 szt.

Kod produktu: 27182
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi objawy grypy i przeziębienia

Producent: AFLOFARM
Cena: 9,50 zł 9.50
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

650 mg + 10 mg + 4 mg

Opakowanie:

10 tabletek

Skład:

Paracetamol (Paracetamolum) 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian chlorfenaminy 4 mg oraz substancje pomocnicze: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT, czerwień koszenilowa, wosk biały, wosk Carnauba

Działanie:

Łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. FluControl Max to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.

Wskazania:

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lu umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Nadciśnienie tętnicze. Jakakolwiek ciężka choroba serca lub tętnic (taka jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa). Tachykardia (zbyt szybkie bicie serca). Zaburzenia rytmu serca. Nadczynność tarczycy. Jaskra (choroba oczu polegająca na postępującym i nieodwracalnym uszkodzeniu nerwu wzrokowego prowadząca do pogorszenia lub utraty wzroku). Jeśli pacjent jest leczony lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona lub inne) i przez 2 tygodnie od ich odstawienia. U dzieci poniżej 12 roku życia. U kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna tabletka, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl