FlunoVir spray do nosa 10 ml

Kod produktu: 43173
Ocena: 5

Wyrób medyczny wskazany przy pierwszych objawach przeziębienia wywołanego przez wirusy. Działa wspomagająco przy leczeniu objawów przeziębienia i grypopodobnych na ich wczesnym etapie.

Producent: EMERGOFARM
Cena: 18,20 zł 18.20
quantity szt.

Opis

Postać

Spray

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

Woda oczyszczona, olej sojowy, glicerol, ksylitol, emulgatory, kappa-karagen, fucoidan, totaraol, octan tokoferolu, cytrynian sodu dwuwodny, sól sodowa EDTA, olejek z jodły syberyjskiej.

Działanie

Flunovir dzięki unikalnym właściwościom tworzy na powierzchni błony śluzowej nosa nawilżającą powłokę ochronną. Powłoka ta pełni funkcję bariery chroniącej wnętrze jamy nosowej przed czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega ona przyleganiu bakterii oraz wnikaniu do błony śluzowej nosa rinowirusów i koronawirusów będących główną przyczyną infekcji błony śluzowej nosa, dzięki czemu ogranicza namnażanie się i rozprzestrzenianie wirusów przeziębienie.

Działanie takie pomaga zmniejszyć potrzebę leczenia farmakologicznego w przypadku infekcji błony śluzowej nosa o podłożu wirusowym oraz zmniejsza ryzyko wtórnego zakażenia bakteryjnego. Skutecznie wspomaga leczenie zatok przynosowych.

Wskazania

  • Wskazany już w pierwszych objawach przeziębienia wywołanych przez wirusy - skraca czas trwania przeziębienia, przyśpiesza powrót do zdrowia, łagodzi objawy oraz ogranicza ich nawroty
  • Wspomagająco przy leczeniu objawów przeziębienia i grypopodobnych na ich wczesnym etapie
  • Prewencyjnie w okresie zwiększonego ryzyka infekcji błony śluzowej nosa

Sposób użycia

Flunovir należy stosować przynajmniej 3 razy dziennie, po jednej dawce do każdego nozdrza.

Dorośli i dzieci powyżej 1 roku życia: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3 razy dziennie. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku dzieci Flunovir spray do nosa musi być stosowany pod kontrolą dorosłych.

Preparat może być stosowany przez dłuższy czas, jeżeli to konieczne. Należy pamiętać, że Flunovir nie jest lekiem, jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni należy skonsultować się z lekarzem. Z przyczyn higienicznych oraz dla uniknięcia przeniesienie zarazków jedno opakowanie powinno być używane tylko przez jedną osobę.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować wyrobu medycznego, jeśli:

  • opakowanie jest uszkodzone
  • stwierdzono wcześniej uczulenie na którykolwiek ze składników wyrobu
  • występują krwotoki z nosa lub zauważalne są rany w jamie nosowej
  • pacjent jest bezpośrednio po operacji i zabiegach chirurgicznych prowadzonych w obrębie jamy nosowo-gardłowej
  • u dzieci poniżej 1. roku życia

Przechowywanie

Wyrób medyczny należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 15-25ºC, w pozycji pionowej, w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed światłem. Nie zamrażać  i nie przechowywać wyrobu w lodówce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl