Fomukal Płyn do płukania jamy ustnej (A + B) 225ml x 2 szt.

Kod produktu: 42110
Ocena: 0

Wyrób medyczny złożony z dwóch roztworów. FOMUKAL A i FOMUKAL B mieszane razem w odmierzonej ilości tworzą płyn przeznaczony do płukania jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania śliny czy suchości jamy ustnej (kserostamia).

Producent: VIPHARM
Cena: 38,36 zł 38.36
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Butelka 225ml x 2 szt.

Skład

Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032, jednozasadowy fosforan sodu 0,009, chlorek wapnia 0,052, chlorek sodu 0,569, chlorek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).

Działanie

FOMUKAL to wyrób medyczny przeznaczony do płukania jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania śliny, suchość jamy ustnej (kserostamia), niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły. FOMUKAL może być stosowany także jako dodatek do podstawowej higieny jamy ustnej w zapobieganiu i wspomaganiu terapii zapalenia błony śluzowej będącej powikłaniem po radioterapii lub chemioterapii.

Zastosowanie wyrobu medycznego FOMUKAL przynosi ulgę w przypadku suchości śluzówki w jamie ustnej oraz łagodzi ból jej towarzyszący. FOMUKAL to roztwór elektrolitowy przeznaczony do nawilżania i oczyszczania błony śluzowej jamy ustnej, języka oraz części ustnej gardła.

Wskazania

Płukanie jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania śliny czy suchości jamy ustnej (kserostamia), niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły. 

Sposób użycia

  • Za pomącą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15ml roztworu Fomukal A i 15ml roztworu Fomukal B.
  • Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance.
  • Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając 1/2 części roztworu, a następnie wypluć.
  • Powtórzyć proces, używając pozostałej 1/2 części roztworu i wypluć.
  • Po użyciu płynu opłukać kieliszki miarowe czystą wodą.

Wykorzystać roztwór natychmiast po wymieszaniu ze sobą odmierzonych w ilości po 15ml roztworów A i B. Wyrób medyczny Fomukal stosować od 4 do 10 razy na dobę przez cały czas trwania leczenia lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Ostrzeżenia

Wyrób medyczny przeznaczony do płukania jamy ustnej powinien być podany co najmniej 15 min. po jedzeniu/piciu w celu zapewnienia pełnej skuteczności. Po użyciu szczelnie zamknąć każdą butelkę z zestawu oraz opłukać kieliszki miarowe. Nie należy używać wyrobu medycznego po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartoniku i etykiecie produktu.

Produkt może być używany do 15 dni od pierwszego otwarcia produktu. Jeżeli po upływie 15 dni w butelce zostanie niewykorzystany płyn, opakowanie należy wyrzucić. Nie stosować wyrobu medycznego w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Rozcieńczenie wyrobu medycznego przed użyciem nie jest zalecane. Fomukal zawiera jony sodowe (71 mg na dawkę 30 ml). Pacjenci z zalecaną dietą niskosodową powinni skontaktować się ze swoim lekarzem przed jego zastosowaniem.

Wyrób medyczny przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie zamrażać. Nie przewiduje się żadnych zdarzeń nieporządanych, jeśli dojdzie do przypadkowego połknięcia płynu. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl