Gripex Hot proszek do sporządzania roztworu 12 saszetek

Kod produktu: 29421
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwgrypowy i przeciwprzeziębieniowy

Producent: US PHARMACIA
Cena: 12,41 zł 12.41
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek do sporządzania roztworu

Opakowanie

1 op. 12 saszetek

Skład

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, Kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg; substancje pomocnicze: aspartam (E 951)7 sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E104). Gripex HotActiv zawiera sacharozę. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego. Lek zawiera aspartam.

Działanie

Gripex HotActiv, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

Wskazania

Objawy przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 (co 4-6 godziny). Maksymalna liczba saszetek na dobę: 6. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Przeciwwskazania

Jeśli wcześniej występowały objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku. Jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowei, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąski kąt przesączania. W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania łych leków. W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz kobiet w ciąży.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl