Hascovir LIPOŻEL 50mg/g żel 3g

Kod produktu: 34188
Ocena: 0

Krem na opryszczkę

Producent: HASCO LEK
Cena: 15,23 zł 15.23
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Tubka 3g

Działanie

Lek Acyklowir likwiduje nieestetyczne zmiany wywołane wirusem Hermes simplex. Acyklowir to substancja przeciwwirusowa, która w wyniku fosforylacji zostaje aktywowana dopiero w poszczególnych, zakażonych komórkach ciała (acyklowir to forma tzw. proleku). Działanie acyklowiru polega na blokowaniu powielania materiału genetycznego wirusa, czyli procesu replikacji wirusowego DNA.

Produkt działa wybiórczo, ponieważ wykazuje znacznie większe powinowactwo do kinezy tymidynowej wirusa. Ta selektywność gwarantuje wysokie bezpieczeństwo stosowania, które dodatkowo podnosi wygodna i miejscowa aplikacja preparatu.

Wskazania

Lek Hascovir Lipożel pro krem polecany w leczeniu miejscowym opryszczki wargi lub zmian opryszczkowych na twarzy, wywołanych wirusem opryszczki pospolitej (Herpes simplex).

Sposób użycia

Lek przeznaczony do stosowania na skórę. Należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną.Aby zapobiec przenoszeniu infekcji na inne partie skóry, należy umyć ręce przed i po zastosowaniu kremu. Leczenie powinno trwać 5 dni. Jeżeli po tym czasie objawy nie ustępują, leczenie można przedłużyć o kolejne 5 dni. Gdy po 10 dniach objawy chorobowe nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Nie stosować w razie nadwrażliwości na którykolwiek składnik kremu. Nie stosować do oka.

Skład

1g żelu zawiera: acyklowir 50 mg fosfatydylochlina oczyszczona, gliceroformal, disodu edetynian, kopolimer akryloidimetylotaurynian amonu i N-winylopirolidonu, dimetykon, woda oczyszczona.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl