Ibument 50mg/g + 30mg/g żel 100g

Kod produktu: 41952
Ocena: 0

Leczenie bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem wiązadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych.

Producent: ZIAJA
Cena: 15,63 zł 15.63
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Tubka 100g

Skład

Substancja czynna: 1 gram żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg lewomentolu.

Substancje pomocnicze: Etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy, diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.

Działanie

Ibument jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierającym substancje ibuprofen (50 mg w 1 g żel) i lewomentol (30 mg w 1 g żelu). Ibuprofen należy do grup niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk.

Lewomentol działa miejscowo znieczulająco, powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje, że po naniesieniu na skórę żelu następuje bardzo szybkie uśmierzenie bólu, utrzymujące się przez kilka godzin.

Wskazania

Ibument bez zalecenia lekarza może być stosowany w leczeniu:

bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem wiązadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych.

Tylko po konsultacji z lekarzem może być stosowany również w leczeniu:

  • bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi;
  • bólu pleców, lumbago, bólu mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadeł.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Sposób użycia

Żel należy nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia leku. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej, niż co 4 godziny.

Ostrzeżenia

Leku nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, lewomentol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl