Ibuprex Max 400mg tabletki powlekane x 12 szt.

Kod produktu: 41752
Ocena: 0

Lek zawierający 400mg ibuprofenu o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.

Producent: OLIMP
Cena: 7,83 zł 7.83
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

12 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza 5 cP, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona, makrogol 6000, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan).

Działanie

Ibuprex to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, zawierający substancję czynną Ibuprofen, należący do grupy leków nazwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLZP). Ibuprofen zmniejsza gorączkę i działa przeciwbólowo.

Ibuprex wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym, do umiarkowanego, m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczenia gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Leczenie gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych.

Sposób użycia

Leczenie gorączki i bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego w tym bólu głowy typu napięciowego, migreny, bólu zębów, bólu kości, mięśni i stawów.

  • Dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież (w wieku powyżej 12 lat): 400 mg do 3 razy na dobę w odstępach co 4 - 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.

Bolesne miesiączkowanie:

  • 400 mg w zależności od potrzeb 1-3 razy na dobę z zachowaniem odstępu miedzy dawkami 4 - 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.

Produkt ze względu na moc nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci (w wieku poniżej 12 lat).

Sposób podawania

Tabletki należy popić szklanką wody.

Przechowywanie

przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały duszność, astma, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ)
  • jeśli u pacjenta występuje lub występowała nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy
  • jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związane zleczeniem NLPZ
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba wieńcowa lub ciężka niewydolność serca
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego
  • u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów)
  • u kobiet w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl