Ibuprom 0.2g Tabletki 50szt

Kod produktu: 2239
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowe.

Producent: US PHARMACIA
Cena: 19,74 zł 19.74
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

200 mg

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

Ibuprofen 200 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana (ELCEMA P-100), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, glikol polietylenowy, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, guma akacjowa, tytanu dwutlenek, barwnik biały-Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, tusz czarny Opacode Black S-1-17823

Działanie:

Lek IBUPROM jest lekiem działającym przeciwbólowo (na poziomie centralnym i obwodowym). Stosowany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu (działanie obwodowe). Skutecznie obniża gorączkę (działanie centralne).

Wskazania:

Dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku jeśli: wcześniej występowały objawy alergii na którykolwiek składnik leku, wykazano nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i(lub) nerek. III trymestr ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia:

Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM jeśli Występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i nerek. Prowadzona jest równocześnie terapia innym lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 do 2 tabletek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować ilości większej niż 6 tabletek na dobę).

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl