Ibuprom Sprint 200mg kapsułki x 10 szt.

Kod produktu: 13827
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek szybkodziałający, zwalcza bóle, stany zapalne oraz gorączkę

Producent: US PHARMACIA
Cena: 9,66 zł 9.66
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki miękkie

Dawka:

200 mg

Opakowanie:

20 kapsułek

Skład:

1 kalsułka zawiera ibuprofen 200mg Substancja pomocnicza: makrogol 600, woda oczyszczona, krystaliczny potasu wodorotlenek, żelatyna, Anidrisorb 85/70, błękit patentowy V 85%

Działanie:

Szybko i skutecznie zwalcza bóle różnego pochodzenia. Dzięki formule żelowej kapsułki ma zdolność rozpuszczenia się w rzołądku i szybszego wchłanianiania, a przez to działa szybciej niż tradycyjna tabletka lub kapsułka. Lek stosowany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest przyczyną bólu. Obniża gorączkę.

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, kości i stawów, bóle krzyża, bóle pourazowe, nerwobóle, rwa kulszowa. Lek obniża również gorączkę.

Przeciwwskazania:

Nie należy zażywać leku jeśli: wcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Występuje czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Należy unikać stosowania leku w ciąży zwłaszcza w trzech ostatnich miesiącach.

Ostrzeżenia:

Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.Należy zachować szczególną ostrożność stosując jeśli: występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 kapsułki doustnie co 4 godziny (nie należy stosować ilości większej niż 6 kapsułek na dobę).

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl