Infacol zawiesina doustna 0.04 g/1ml 50 ml

Kod produktu: 8738
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat przeciw kolce jelitowej niemowląt

Producent: TEVA
Cena: 23,49 zł 23.49
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Producent:

FOREST

Postać leku:

Zawiesina

Dawka:

40 mg/ml

Opakowanie:

Buteleczka 50 ml

Skład:

Simeticon 40 mg / 1 ml oraz substancje pomocnicze: sól sodowa sacharyny, hydroksypropylometyloceluloza, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, esencja pomarańczowa, woda oczyszczona

Działanie:

Infacol zawiera simetikon - związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu ułatwia usuwanie gazów w wyniku perystaltyki jelit. W konsekwencji zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, zmniejsza bolesne wzdęcia i napięcia żołądka. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Wskazania:

Złagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym - wzdęć i bólów kolkowych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Ostrzeżenia:

Leku nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.

Dawkowanie:

Przed każdym posiłkiem należy podać dziecku 0,5 ml zawiesiny (pełną zawartość zakraplacza), która zawiera 20 mg simetikonu. W tym celu należy najpierw dobrze wstrząsnąć butelką, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Nadmiar leku powinien spłynąć z powrotem do butelki. Lek podaje się doustnie. Nie powinno się używać zakraplacza w celu podawania innych leków.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać zawiesina

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl