Kserostemin Aerozol do jamy ustnej 50ml

Kod produktu: 42718
Ocena: 0

Aerozol do jamy ustnej o delikatnym miętowym smaku. Przeznaczony jest do łagodzenia objawów suchości jamy ustnej związanej z niewystarczającą produkcją śliny, w tym w kserostomii różnego pochodzenia.

Producent: AFLOFARM
Cena: 20,51 zł 20.51
quantity szt.

Opis

Postać

Aerozol

Opakowanie

Pojemnik 50ml

Skład

Woda oczyszczona, ksylitol, glicerol, żel aloesowy, betaina, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 20, disodu edetynian, olejek mięty polnej, hialuronian sodu, benzalkoniowychlorek, sodu diwodorofosforan jednowodny.

Nie zawiera cukru spożywczego (sacharozy) ani alkoholu etylowego.

Działanie

Kserostemin przeznaczony jest do łagodzenia objawów suchości jamy ustnej związanej z niewystarczającą produkcją śliny, w tym w kserostomii różnego pochodzenia. Kserostemin nawilża błonę śluzową jamy ustnej a także powleka ją warstwą ochronną, przeciwdziałając wysychaniu i podrażnieniom. Dzięki swojemu działaniu zmniejsza dolegliwości związane z suchością, występujące podczas jedzenia, połykania i mówienia oraz przywraca odczucie komfortu w jamie ustnej.

Wyrób posiada neutralne pH w celu minimalizowania wpływu na szkliwo. Może być również stosowany zapobiegawczo przez osoby narażone na działanie czynników drażniących takich jak dym tytoniowy lub przebywających w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach.

Dodatkowo Kserostemin ma przyjemnie miętowy smak, dzięki czemu wykazuje działanie odświeżające na śluzówkę jamy ustnej. Niewystarczająca produkcja śliny może być związana ze stosowaniem niektórych leków, przebytymi operacjami, radioterapią, depresją, stresem oraz podeszłym wiekiem.

Wskazania

Łagodzenie objawów suchości jamy ustnej związanej z niewystarczającą produkcją śliny, w tym w kserostomii różnego pochodzenia.

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: w zależności od potrzeb 3-5 rozpyleń do jamy ustnej, kilka razy dziennie. Po podaniu wyrób można rozprowadzić przy pomocy języka w celu równomiernego pokrycia śluzówki.

Przed pierwszym użyciem należy kilka razy energicznie nacisnąć pompką dozownika w celu jego napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia wyrobu.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku braku ulgi lub nasilenia się dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem. Kserostomia może towarzyszyć poważnym chorobom m.in. cukrzycy, nadczynności tarczycy, niedokrwistości lub zespołowi Sjorgena, dlatego w przypadku utrzymujących się objawów suchości jamy ustnej lub wystąpienia objawów kserostomii u dzieci, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl