Lactulosum Amara syrop 150 ml

Kod produktu: 33957
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Syrop na zaparcia

Producent: AMARA
Cena: 6,51 zł 6.51
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop

Opakowanie

150 ml

Dawka

7,5 g / 15 ml

Skład

15 ml syropu zawiera 7,5 g laktulozy ciekłej (Lactulosum liquidum), 1 ml syropu zawiera 500 mg laktulozy ciekłej. Substancje pomocnicze: aromat truskawkowy, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Działanie

Lek zawiera laktulozę -syntetyczny dwucukier, który nie wchłania się w przewodzie pokarmowym. Hamuje procesy gnilne i wytwarzanie amoniaku, a obniżając pH środowiska okrężnlcy zmniejsza wchłanianie soli amonowych, które zostają wydalone z kalem. Po podaniu doustnym jest rozkładany do kwasu mlekowego i niewielkich ilości kwasu mrówkowego i octowego przez florę bakteryjną w jelicie grubym. Wskutek tego dochodzi do zwiększenia ciśnienia osmotycznego, zatrzymania wody i w rezultacie do rozluźnienia treści jelita grubego i pobudzenia perystaltyki. Zakwaszenie zawartości jelita grubego hamuje wzrost bakterii rozkładających białka i powoduje przekształcenie amoniaku w jon amonowy, który nie wchłania się z jelita do krwiobiegu i jest wydalany z kałem.

Wskazania

Lek wskazany jest w przewlekłych zaparciach, w ostrej niewydolności wątroby ze stanami przedśpiączkowymi i śpiączce, w przewlekłej niewydolności wątroby przebiegającej z podwyższeniem stężenia amoniaku we krwi.

Sposób użycia

Dawkowanie doustne zaparcie: Dorośli: dawka początkowa: 15–45ml, dawka podtrzymująca: 15–30ml, Dzieci (7-14 lat): dawka początkowa: 15ml, dawka podtrzymująca: 10–15ml, -Dzieci (1-6 lat): dawka początkowa: 5–10ml, dawka podtrzymująca: 5–10 ml, Niemowlęta (poniżej 1 roku): dawka początkowa: do 5ml, dawka podtrzymująca: do 5ml.

Śpiączka wątrobowa i stan przedśpiączkowy – tylko u osób dorosłych: dawka początkowa: 3–4 razy na dobę po 30–45ml. Dawka podtrzymująca: należy ją ustalić w taki sposób, aby pacjent oddawał luźny stolec 2-3 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeżeli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, pacjent ma niedłożność jelit, pacjent ma galaktozemię. W przypadku długotrwałego stosowania zalecana jest, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, okresowa kontrola stężenia elektrolitów w osoczu (potas, chlorki).

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl