Lactulosum Duphalac syrop 150 ml

Kod produktu: 682
Ocena: 0

Preparat działa przeczyszczająco

Cena: 10,28 zł 10.28
quantity szt.

Opis

Producent:

ABBOTT BIOLOGICALS B.V.

Postać leku:

Syrop

Opakowanie:

Butelka plastikowa 150 ml

Skład:

15 ml preparatu Duphalac zawiera substancję czynną: 10 g laktulozy oraz 1,65 g galaktozy, 0,9 g laktozy i ilości śladowe innych cukrów.

Działanie:

Lek o działaniu przeczyszczającym, pobudzającym kurczliwość jelit. Jest to syntetycznie otrzymany dwusacharyd, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie ulega trawieniu, a w jelicie grubym ulega rozkładowi na kwas octowy i mlekowy. Kwasy te pobudzają perystaltykę jelita oraz powodują przenikanie wody do treści kałowej (rozrzedzają ją). Kwasy te powodują obniżenie pH w świetle okrężnicy, a poprzez działanie osmotyczne -wzrost objętości treści okrężnicy. Działania te stymulują perystaltykę okrężnicy i prowadzą do przywrócenia prawidłowej konsystencji stolca. Dochodzi do ustąpienia zaparcia i przywrócenia fizjologicznego rytmu perystaltyki jelita grubego.

Wskazania:

Zaparcia przewlekłe i nawykowe. encefalopatia wątrobowa - zapobieganie i leczenie śpiączki wątrobowej oraz stanu przedśpiączkowego.

Przeciwwskazania:

Galaktozemia. Znana nadwrażliwość na laktulozę lub pośrednie produkty do jej syntezy. Podobnie jak inne leki przeczyszczające, Duphalac nie powinien być stosowany w przypadku pojawiającego się nagle bólu brzucha oraz niedrożności jelit.

Ostrzeżenie:

Jeżeli preparat jest stosowany u pacjentów z galaktozemią lub u pacjentów z niedoborem laktazy należy pamiętać, że zawiera on następujące ilości węglowodanów: galaktozę - maksimum do 100 mg/ml, laktozę - maksimum do 60 mg/ml. Pacjenci z cukrzycą stosują się preparat Duphalac w dawkach zalecanych zazwyczaj w leczeniu zaparć nie stwarza problemów z uregulowaniem poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą, ale mogą je spowodować znacznie większe dawki, stosowane w leczeniu śpiączki wątrobowej. Długotrwałe oraz niewłaściwe stosowanie preparatu Duphalac może prowadzić do biegunki i zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej.

Dawkowanie:

Dorośli: przeczyszczająco - doustnie, zazwyczaj 2-3 łyżki stołowe przed śniadaniem lub po 1 łyżce 3 razy na dobę przed posiłkami. W niewydolności wątroby: doustnie, 100 - 180 ml na dobę w 4-6 dawkach. Dzieci: przeczyszczająco - początkowo, niemowlęta - 5 ml, dzieci od 1 do 6 lat 10 ml, od 7 do 14 lat 15 ml na dobę. Następnie dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni, aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Jeżeli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko. Zaleca się podawanie syropu z laktulozą po rozcieńczeniu wodą lub sokiem owocowym.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl