Lactulosum Duphalac syrop 300 ml

Kod produktu: 19226
Ocena: 0

Preparat działa przeczyszczająco

Cena: 16,61 zł 16.61
quantity szt.

Opis

Producent:

ABBOTT BIOLOGICALS B.V.

Postać leku:

Syrop

Dawka:

667 g/ml

Opakowanie:

Butelka 300 ml

Skład:

Laktuloza 667 g na 1000 ml oraz substancje pomocnicze: woda oczyszczona

Działanie:

Duphalac jest roztworem wodnym stosowanym doustnie. Duphalac jest lekiem przeczyszczającym o działaniu osmotycznym zawierającym laktulozę.W okrężnicy laktuloza ulega rozkładowi przez bakterie jelita grubego do kwasów organicznych o niskiej masie cząsteczkowej. Kwasy te powodują obniżenie pH w świetle okrężnicy, a poprzez działanie osmotyczne -wzrost objętości treści okrężnicy. Działania te stymulują perystaltykę okrężnicy i prowadzą do przywrócenia prawidłowej konsystencji stolca. Dochodzi do ustąpienia zaparcia i przywrócenia fizjologicznego rytmu perystaltyki jelita grubego.

Wskazania:

Zaparcia: regulacja fizjologicznej czynności okrężnicy. Przypadki konieczności zmiękczenia stolca ze względów medycznych (żylaki odbytu, po operacjach w obrębie jelita grubego lub odbytu). Encefalopatia wątrobowa (EW): leczenie i zapobieganie śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym.

Przeciwwskazania:

Lek Duphalac jest przeciwwskazany w przypadku: nadwrażliwości na laktulozę lub którykolwiek ze składników leku, galaktozemii, niedrożności jelit.

Dawkowanie:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek przyjmuje się doustnie.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl