Lactulosum syrop 2,5 g/5ml 150 ml HASCO

Kod produktu: 10004
Ocena: 0

Syrop na przeczyszczenie

Producent: HASCO LEK
Cena: 8,31 zł 8.31
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop przeczyszczający

Opakowanie

Butelka 150 ml

Skład

5 ml syropu zawiera: substancję czynną: laktuloza 2,5 g. Substancje pomocnicze: Aromat pomarańczowy 240.016, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

Działanie

Preparat Lactulosum zawiera substancję czynną laktuloza, która działa przeczyszczająco. Laktuloza jest syntetycznym cukrem będący pochodną laktozy. Laktuloza nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dopiero w okrężnicy jest rozkładana przez bakterie jelitowe. Powoduje to zatrzymanie wchłaniania wody i rozluźnienie mas kałowych. Nasila perystaltykę jelit. Działanie rozpoczyna się po 24 h - 48 h od przyjęcia dawki preparatu.

Wskazania

Preparat stosuje się w przewlekłych zaparciach. W zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej.

Sposób stosowania

Dzieci powyżej 3 lat Początkowo 5 do 15 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Dzieci do 3 lat Początkowo 5 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta Początkowo 2,5 ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Jeżeli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko.

Uwaga

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, galaktozemia. Preparat zawiera niewielkie ilości laktozy i galaktozy, dlatego nie należy go stosować u pacjentów z cukrzycą i nietolerancją laktozy. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności i tylko za zaleceniem lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl